Odakle dolazi inspiracija? Kako potaknuti sebe ili druge na osmišljavanje kreativnih ideja? Što se zaista nalazi iza tog misterioznog fenomena?
Članci
Kako naučiti voljeti “sretne nezgode”
Ponekad ljepota kreativnosti nije u postizanju unaprijed zadanog cilja, već dopuštanju da nas proces iznenadi neočekivanim rezultatima. Ako se boriš s perfekcionizmom, ovaj članak otkriva kako razviti znatiželjni duh.
Literarna kavana: Program školske knjižnice koji potiče stvaralaštvo među mladima
Na obali virtualnog svijeta, u vrijeme nastave i svakodnevnog života “na daljinu”, na mrežnoj stranici školske knjižnice otvorena je “Literarna kavana”, okupljalište mladih pisaca i umjetnika koji imaju potrebu stvarati i izraziti svoj unutarnji svijet.
Bojanke za opuštanje od stresa za odrasle i djecu
U ovome članku predstavljamo dobrobiti bojanki za odrasle, pregled alata i tehnika koje možeš koristiti za bojanje te brojne besplatne bojanke koje možeš odmah preuzeti i početi bojiti!
Kako napisati i objaviti knjigu?
Za napisati knjigu ti je potrebno imati kemijsku olovku, papir, mobitel/računalo, maštu i životno iskustvo (koje, budimo iskreni, svi imamo). Prvi korak je odrađen ako si osoba koja je spremna pružiti priliku sebi, a što je još važnije, ako nemaš namjeru odustati i posjeduješ ustrajnost.
Što pokloniti kreativnoj osobi?
Za talentiranu djecu i mlade izuzetno je važno poticanje okoline. Važno je prepoznati njihove emocionalne, ali i materijalne potrebe. Svaki poklon koji sadrži alate za stvaranje prozor je u novi svijet. No pokloni su bitni i za odrasle kreativce. Evo savjeta kako izabrati pravi poklon koji će ih razveseliti.
Učim crtati i slikati: mojih prvih 100 sati
Kao stručnjak, možete ćete i vi od sebe, posve nerealno, očekivati brze i lake uspjehe na potpuno novim područjima. I tada vam se dogodi ono što se (skoro) dogodilo meni: bojite se započeti nešto kreativno jer ste već na prvom koraku shvatili da je teško i da vi za to niste talent.
Kako (i zašto) voditi vizualni dnevnik?
Vizualni dnevnik je bilježnica koju ispunjavamo tekstovima, crtežima, fotografijama, izrescima iz časopisa i drugim elementima kako bi dokumentirali svoje misli, emocije, okolinu, želje i planove. Ova metoda bilježenja informacija prikladna je za svih, bez obzira na talent i iskustvo.
Kreativnost, kibernetika psihoterapije i smisao života
Kako postupiti ako se ne osjećamo ispunjenima načinom života za koji pretpostavljamo da bi naša obitelj ili okolina prihvatili? I što ako ni ne znamo što je to što bismo trebali raditi sa svojim životom da bismo se osjećali ispunjenima?
Kako smo počeli: priča o Darinu i mami
Pri završetku fakulteta dobila sam Darina. Kad je Darin malo porastao, počeli smo s radionicama. Mi tako zovemo baš sve aktivnosti u kojima zajedno nešto izrađujemo. Nisam baš tip za sport, igranje s autićima i ostale “muške stvari”, pa nas dvoje radimo ono što ja znam i meni ide. Crtamo. Slikamo. Igramo se s glinamolom i plastelinom. Ljepimo. Izrađujemo stvari koje nam se sviđaju. Igramo Dungeons & Dragons. Čitamo.